פרקט במטבח מודרני | פרפקט פרקט

פרקט במטבח מודרני

פרקט במטבח מודרני - כן/לא?

תחום הפרקטיים הנו תחום מסקרן שמתייחס לשורה ארוכה של חומרים, שכולם חיים בשלום מתחת לאותה הגדרה: "פרקט". מתחת להגדרה זו ניתן למצוא את האופציה הסינטטית – למינציה, אשר מציעה נראות זהה לזו של העץ, אך היא עשויה מפלסטיק, כאשר היתרון העיקרי של אופציה זו טמון בתחזוקה הנוחה ובמחיר הזול. לאחר מכן ישנו פרקט שכבתי אשר מעניק את המראה הטבעי, אך יש לקחת בחשבון שהתוצר שמתחת לפני השטח פחות איכותי, כלומר מדובר בעץ רך שרגיש למגע עם מים, ואילו האופציה האיכותית ביותר הינה פרקט גושני מלא, אשר מעניק תחושה של עץ טבעי, נראות פסטורלית וכל עוד רמת הגימור גבוהה, גם תחזוקה נוחה.

בעד פרקט במטבח

האם מומלץ להתקין פרקט במטבח מודרני? הדעות חלוקות, נתחיל עם הסיבות החיוביות:

  • חמימות מזמינה - המטבח הנו הלב של הבית, מקום מפגש משפחתי, מקום בו מבלים רבות ואף לא מעט מארחים. אי לכך חשוב שהמטבח יראה במיטבו, ופה פרקט עומד היטב במשימה, ולו כי הוא מראה העץ משדר חמימות מזמינה.

 
  • שמירה על שפה אחידה - עיצוב מודרני הנו עיצוב נקי, חכם ומרשים. מכאן שלא פעם נעשה שילוב בארונות מעץ מלא גם במטבח המודרני, לא פעם משולב אי מעץ מלא במטבח המודרני ולא פעם משולבים נגיעות של עץ במטבח המודרני, ולו על מנת ליצור עניין. אי לכך שילוב של רצפת עץ עשוי לעבוד היטב, אך כל עוד המינון מחושב ומוקפד.


  • שילובי צבעים - מטבח מודרני הנו מטבח שחושב רבות על פרקטיקה ועל כן שילוב של רצפת עץ מחייבת הקפדה לצד איכות, כלומר לא יהיה נכון לבחור בפרקט שכבתי פשוט אשר עשוי להשאיר עדות לאחר כל נפילת סכין, ולא ניתן לשלב פרקט גושני שלא טופל היטב, אלא רק פרקט גושני מסוג איכותי שמציע רמת גימור מאוד גבוהה מהווה התאמה מבטיחה, התאמה שבקלות עשויה להקפיץ את כלל נראות המטבח, במיוחד עם הצבעים השולטים הינם לבנים, ולו כי לבן וחום עובדים ביחד נהדר במטבח המודרני.

מצד שני

מצד שני שילוב פרקטים במטבחים מודרנים עשויים להוות טעות אם מבקשים לקחת את הכיוון המודרני למחוזות יותר נוקשים בעלי מראה יותר הייטקיסטי, אם מבקשים לייצר מראה יותר מתכתי, אם מבקשים ללכת על ארונות מטבח מעץ מלא בצבע טבעי (שילוב הפרקט ייצור תחושת עומס) ואם כלל הבית כבר מרוצף בפרקט, וזאת כי לא פעם יהיה נכון מבחינה עיצובית לתחום את טריטוריית המטבח מבלי להרים קירות, אלא רק באמצעות שינוי של סוג הריצוף, ועל כן יכול להיות מעניין (במיוחד אם מדובר במטבח מודרני מעץ מלא) שדווקא אזור המטבח יהיה מרוצף בקרמיקה (ניתן לשקול אפילו קרמיקה צבעונית או מצוירת) ואילו שאר הבית ייהנה מרצפת פרקט.

 
 
מעוניינים בהצעה אטרקטיבית?
קפצו לביקור בכתובת:
רח' סעדיה גאון 22, תל אביב
צרו קשר עוד היום!
שלחו דוא"ל:
e.o.z@012.net.il
לקביעת פגישה וייעוץ חייגו 072-33-80-996
 
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם