התקנת פרקט בכוחות עצמכם - איך עושים זאת נכון ? | פרפקט פרקט

רצפת פרקט היא דוגמה מצוינת לפריט שבעבר היה יקר, ובלא מעט מקרים גם לא פרקטי, ואילו כיום ניתן למצוא אותו ביותר ויותר בתים, בתי עסק ומרחבים נוספים - וזאת בזכות ההתפתחויות הטכנולוגיות שהפכו את החיפוי שובה הלב לזול יותר כמו גם לעמיד יותר. בדרך כלל מי שרוכש רצפת פרקט שוכר את שירותיהם של מתקינים מקצועיים, אבל אם יש לכם ארגז כלי עבודה סביר, חוש טכני מפותח יחסית וחיבה ל-DIY (או לחילופין חברים שמצוידים בכל הנ"ל) בהחלט תוכלו לחפות את הרצפה עם הפרקט שרכשתם גם בכוחות עצמם - וכך לרוות נחת גם משדרוג החלל וגם מהעובדה שעשיתם זאת במו ידיכם.

אילו כלי עבודה נדרשים כדי להתקין פרקט למינציה?

פרקט למינציה הוא אופציה שהפכה בשנים האחרונות לפופולרית מאוד בזכות שורה ארוכה של יתרונות ובפרט בפן הפרקטי. התקנת פרקט מסוג זה מחייבת כאמור כלי עבודה בסיסיים למדי: פטיש, מסור אנכי (כלי שמוכר גם בשם ג'יגסו), מברגה (רצוי של חברה איכותית, כלומר מברגה מקיטה או בוש), אקדח סיליקון, אקדח דבק חם וכן סרגל ועיפרון.

הכנת החדר להתקנת הפרקט

השלב הראשון בדרך לחדר מחופה פרקט מרשים הוא הכנה. ההכנה כוללת בעיקר את יישור המשטח באמצעות אבקה שנקראה מדה מתפלסת, ועוד קודם לכן פירוק הדלתות והוצאת כל הפריטים שעלולים להפריע למלאכה וכן מדידה (מדויקת לחלוטין, כמובן) של המרחב שעליו יונח הפרקט. המלצה חשובה נוספת בשלב זה היא להניח את הפרקט, כשהוא עדיין ארוז, באותו חדר. הסיבה לכך היא שבדרך זו הפרקט מסתגל לאקלים הייחודי ששורר בחלל ומגיב טוב יותר לאחר ההתקנה.

הנחת הפרקט

הנחת הפרקט חייבת להיות מדויקת ולכן את השלב הזה כדאי לבצע בסבלנות ובתשומת לב מרבית לכל פעולה ופעולה. תחילה מניחים את ספוג הגלילה, וליתר דיוק רצועות שלו שנחתכו באמצעות סכין יפנית, לאורך כל החדר. ההנחה היא במאונך לאופן הנחתו של הפרקט וזאת כדי ליצור שתי וערב. כך למשל אם הפרקט מונח במקביל לקיר הארוך של החדר, כפי שבדרך כלל קורה, הספוג נפרש לרוחב החדר. את הרצועות מדביקים זו לזו עם סרט הדבקה והקצוות מודבקים לרצפה (כדי שהספוג לא יזוז ולא יפריע לעבודה).

את רצועות הפרקט עצמן מתחילים להניח לאורכו של הקיר הארוך. חשוב מאוד להשאיר מרווח של 8 מ"מ בין הפרקט לבין הקיר, והסיבה לכך היא שבדרך זו הפרקט יוכל "לנשום" ולא יתעוות. מומלץ להתחיל את הנחת הפרקט מהאזורים היחסית מורכבים כדי שאחר כך יהיה לנו קל יותר. החיבור של כל חתיכת פרקט לשנייה הוא באמצעות חיבור פין למגרעת ובמידת הצורך מכה קלה בפטיש (אבל לא ישירות על הפרקט אלא על פיסת עץ או גומי קשיח). בדרך כלל את החתיכה האחרונה בשורה צריך לחתוך כדי שתיכנס בדיוק למקום שנשאר לה ואת זאת עושים עם המסור. החתיכה שנשארה אחרי הניסור תהיה הראשונה בשורה הבאה.

 

התקנת פרקט בכוחות עצמכם - איך עושים זאת נכון ?

 
מעוניינים בהצעה אטרקטיבית?
קפצו לביקור בכתובת:
רח' סעדיה גאון 22, תל אביב
צרו קשר עוד היום!
שלחו דוא"ל:
e.o.z@012.net.il
לקביעת פגישה וייעוץ חייגו 072-33-80-996
 
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם