באיזה ציוד כדאי להשתמש בעבודה עם פרקטים? | פרפקט פרקט

רצפת פרקט היא תוספת מבורכת לכל חלל, הן בדירות מגורים והן במשרדים. בפרט זוכה בשנים האחרונות לפופולריות רבה האופציה של פרקט למינציה - חיפוי רצפה שמתאפיין ביתרונות רבים כשבין השאר תוכלו להתקין אותו בכוחות עצמכם גם בלי להיות אנשי מקצוע מיומנים, ובאמצעות ציוד בסיסי למדי.

כלי העבודה הדרושים להתקנת פרקט למינציה

על-מנת להתקין במו ידיכם את רצפת הפרקט - וכך לזכות לא רק בנחת רבה הודות לחיפוי שובה הלב והפרקטי להפליא אלא גם בסיפוק שטמון בשדרוג הבית בכוחות עצמכם - כל שנדרש הוא מסור, פטיש ומברגה, וכדאי כמובן שהם יהיו איכותיים. בהתאם ההמלצה היא לבצע את ההתקנה עם סט כלי עבודה מקיטה (ראו כאן) שמבטיח ביצועים מרשימים ובטיחות ללא פשרות. ציוד נוסף שדרוש לשם הנחת הפרקט הוא פלס, סרט דביק, קרשים, דבק חם וספוג.

ההכנה להתקנה

עוד לפני ההתקנה נדרשת הכנה, שכוללת 3 פעולות: פילוס, אקלום ומדידות. המדידות מתבצעות כמובן עוד לפני הרכישה כדי שתוכלו לדעת מהי הכמות הדרושה לכם, האקלום חיוני כי רצפת הפרקט מגיבה לשינויי טמפרטורה ועל כן רצוי שהחיפוי שקניתם יסתגל לאקלים הייחודי של החדר במשך כ-48 שעות עוד לפני שהוא מודבק לרצפה, והפילוס נועד להבטיח שהמשטח שעליו תניחו את הפרקט ישר לחלוטין, ללא שום גבשושיות או קימורים. במידת הצורך תוכלו להשתמש בחומר המילוי הרלוונטי אשר נקרא מדה מפלסת. עוד לפני הפילוס מוציאים מהחלל את כל פריטי הריהוט וכמו כן רצוי כאמור לוודא שיש לכם סט כלי עבודה מקיטה.

הנחת הספוג

השלב הראשון של העבודה עצמה הוא הנחתו של הספוג. רצוי להדביק את הספוג כדי שהוא לא יזוז ממקומו בהמשך הדרך, ועוד המלצה היא לבצע את ההדבקה בניגוד לצורה שבה יונח הפרקט - כלומר אם הפרקט מונח לאורך הספוג יונח לרוחב, ולהיפך. ההדבקה היא באמצעות סרט הדבקה שמחבר כל שתי יריעות ובנוסף מודבק גם לרצפה.

הנחת הפרקט

הפעולה העיקרית היא כמובן הנחתו של הפרקט. מניחים את החלקים בכיוון שנבחר מראש בהתאם למבנה החדר, ומקפידים להשאיר מרווח של כ-8 מ"מ בינם לבין הקירות. לטובת המרווח יש להשתמש בקרשים, חתיכות קטנות של עץ או אפילו חלקים של הפרקט. המרווח חיוני כדי לאפשר לפרקט חופש תנעה ומסוים ובכך למנוע ממנו להתקמט ולהתעוות במהלך בזמן. לאחר מכן מתחילים בחיבור חלקי הפרקט אלה לאלה. ההתאמה דומה במידה רבה למשחק ילדים, כש"קליק" פירושו חיבור מוצלח. אם החיבור לא מושלם כדאי לחזק אותו עם דפיקות עדינות באמצעות הפטיש שנשלף מאותו סט כלי עבודה מקיטה - חשוב מאוד להלום בעדינות מרבית שכן פרקט הוא פריט רגיש מטבעו.

 

באיזה ציוד כדאי להשתמש בעבודה עם פרקטים?

 
מעוניינים בהצעה אטרקטיבית?
קפצו לביקור בכתובת:
רח' סעדיה גאון 22, תל אביב
צרו קשר עוד היום!
שלחו דוא"ל:
e.o.z@012.net.il
לקביעת פגישה וייעוץ חייגו 072-33-80-996
 
או מלאו את הטופס ונחזור אליכם